• Salı 12.8 ° / 4 ° Bulutlar
 • Çarşamba 8.1 ° / 3.4 ° bulutlu bulutlar
 • Perşembe 9.2 ° / 2.8 ° kırık bulutlar
 • BIST 100

  1.968%2,11
 • DOLAR

  13,7176% -0,58
 • EURO

  15,4572% -0,79
 • GRAM ALTIN

  786,41% -0,36
 • Ç. ALTIN

  1297,5765% -0,36


Kadın çiftçiler için teknik gezi düzenlendi

AK Parti MKYK Üyesi, Çorum Milletvekili ve TBMM Tarım ve Orman Komisyonu üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’dan başka illere teknik geziye gidecek olan kadın çiftçileri uğurladı.

Uğurlama programına Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ile birlikte Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya ve Çorum Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yücel Saygı da katıldı.

Kadın çiftçilere yönelik bir proje hazırladıklarını belirten Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, “Bakanlığımız projemizi destekledi. Geçen hafta 46 kadın çiftçimizi İstanbul, Edirne ve Çanakkale illerine gönderdik. Bugün ise İzmir, Manisa ve Aydın illerine uğurlayacağız.

Bizim amacımız, ilimizdeki kadın kooperatiflerimizin ve çiftçilerimizin bilgi ve becerilerini artırmak, yeni teknolojileri göstermek ve birbiri arasındaki kaynaşmayı artırmaktır. Buradaki çiftçilerimiz, Çorum il merkezi ve köylerinden tarım ve hayvancılıkla uğraşan kadın üreticilerimizdir.

Biz hükümet olarak kadınlarımızı önemsiyoruz. Güçlü şekilde kadın çiftçilerimizi destekliyoruz. İlimizde son yıllarda kadın kooperatifleri kuruldu. Bunların daha başarılı olmasına gayret gösteriyoruz. Burada farklı ilçelerimizden kadın çiftçilerimizi görüyoruz.

Bu projeler ile çiftçilerimiz yeniliklerle tanışmış olacaklar ve gördükleri çalışmaları İlimizde uygulayacaklardır. Bu şekildeki teknik gezileri çok faydalı buluyoruz ve bu projelerin İlimizde devam etmesi için her türlü desteği vermeye hazırız. İnşallah kadın üreticilerimiz için çok faydalı teknik bir gezi olur.

Bu memleket hepimizin tüm renkleriyle tüm katmanlarıyla beraber güzel Çorum'umuzda Allah bizlere huzur içerisinde sağlıklı şekilde yaşamayı nasip eylesin. Her zaman söylediğim üzere bir günde maskelerden kurtulduğumuz günler yakın inşallah. Allah yolunuzu açık eylesin” dedi.