• Cuma 23.6 ° / 10.9 ° Dağınık bulutlar
 • Cumartesi 23.3 ° / 10.6 ° Açık hava
 • Pazar 22.4 ° / 10.3 ° Açık hava
 • BIST 100

  2.444%1,60
 • DOLAR

  16,7616% 0,38
 • EURO

  17,4599% -0,39
 • GRAM ALTIN

  971,43% 0,16
 • Ç. ALTIN

  1602,8595% 0,16


Kızılpınar Fasulye Şenliği coşkulu geçti

Çorum'da köy derneklerinin düzenliği büyük şenliklerden biri olan Kızılpınar Köyü Geleneksel 14. Karagöl Fasulye Şenlikleri coşkuyla gerçekleştirildi.

Binlerce davetlinin katıldığı şenlikte büyük bir coşku vardı. Türk Halk Müziği Sanatçısı Filiz Ağar ve Çorumlu sanatçıların sahne aldığı şenlikte alanı dolduran birlerce kişi unutulmaz bir gün yaşadılar.

Çorum merkeze bağlı Kızılpınar Köyü'nde yapılan Karagöl Şenliğine CHP İl Başkanı Mehmet Tahtasız, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, CHP İl Genel Meclis üyesi Suat Atalay Çorum Borsa Başkanı Naki Özkubat,  Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan,  Oto Tamirciler Odası Başkanı Necmettin Uzun, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal, 32 Nolu Taşıyıcıları Kooperatif  Başkanı Hasan Eker, Sebzeciler Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, Teziler Odası Başkanı Lütfi Barut, Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu Genel Başkanı Hacı Odabaş,  Başkan Vekili Güngör Atak, Dedesli Ovası Türkmen Köyleri Dernek Başkanı Arap Filiz,  Mecitözü Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Kemal Tepe, CHP il Disiplin Kurulu üyesi ve Bahçeler Mahallesi Muhtar Adayı Kamil Deveci, köy dernek başkanları, köy muhtarları ve çok sayıda kişi katıldı.

FASULYE BİRİNCİSİ YETER AYLAN OLDU

Gazeteci Servet Seyfettin Mete'nin sunuculuğunu yaptığı Karagöl Şenliği kapsamında düzenlenen fasulye yarışması da çekişmeli geçti.

15 üreticinin katıldığı ve jüri üyeliklerini Çorum Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden Kadir Yıldız, Suzan Özkubat, Satı Karaca Özpamuk ve Erdal Karıncalı’nın yaptığı yarışmada Yeter Aylan’ın yetiştirdiği fasulye birinci olurken, ikinci üretici Sevim Turna, üçüncü ise Ahmet Güler oldu.

Dereceye giren fasulye üreticilerine çeşitli firmaların hediyelerini Çorum Ticaret Borsası Başkanı Naki Özkubat, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Bektaş, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, CHP İl Genel Meclisi üyesi Suat Atalay, Sebzeciler Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz, Terziler Odası Başkanı Lütfi Barut, Anadolu Hitit Dernekleri Çorum Federasyonu Genel Başkanı Hacı Odabaşı, Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Hasan Kızıltepe, Dedesli Ovası Dernek Başkanı Arap Filiz, tarafından hediyeleri verildi. 

2021’NİN AĞASI DUDU CEYLAN OLDU 

Karagöl Şenliğinde ağalık yarışması bir hayli çekişmeli geçti. Yarışmada Dudu Ceylan, Akman Günen, Ali Sayar, Sadık Yoksul, Bektaş Uyar, ağalık yarışması koltuğuna oturan isimler oldular. 3 bin TL ile başlayan yarış gazeteci Servet Seyfettin Mete’nin çabaları sonucu 8 bini buldu. 

Elde edilen paranın eğitim gören öğrencilere burs olarak dağıtıldığını kaydeden Dudu Ceylan, "Ağalıktan ziyade ben eğitim yönüyle ilgileniyorum. Eğitime harcanan hiçbir para boşa gitmez. Bu nedenle ortaya konulan koça 8 bin TL veriyorum" dedi. 

Mete’nin seyircilere danışmasının peşinden ihaleye çıkartılan koç, 8 bin liraya Dudu Ceylan’a verildi. Eşi Haydar Ceylan ile ağalık kıyafetlerini giyen Dudu Ceylan, kendisine verilen koçla birlikte dernek yöneticileri ile gazetecilere poz verdi. 

Fasılye şenliğinde Filiz Ağar, Müjgan Yürüyen, Ercan Aygün ve ekibi,  Nazlı Kalender, Beste Yıldız, Kazım Mercan, Uğur İnanç ve Çorum Kına, ekibi sahne aldı. 
Yarışmalarında yapıldığı, çeşitli firmaların verdikleri hediyelerin de dağıtıldığı şenlik, akşam saatlerine kadar türküler ve halaylarla devam etti.