logo

‘Haçlı zihniyetinin geldiği son nokta’

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Yeni Zelanda’da yaşanan cami saldırısı sonrası 40 Müslüman kardeşimizin şehit edilişinin haçlı zihniyetinin geldiği noktanın en açık ifadesi olduğunu söyledi.

Orada verilen mesajın Türkiye üzerine, bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan üzerine ise bu milletin oturup bir kez değil bin kez daha düşünmesi gerektiğini vurgulayan Aşgın, yaptığı yazılı açıklamasında şöyle konuştu:

“Bu cani saldırıyı lanetliyor ve kınıyorum. Bu mesele sıradan bir olay olmadığı gibi, sıradan bir terör olayı da değildir. Müslümanların doğal lideri durumunda gördükleri Türkiye’nin güçlenmesinden duyulan panik ve öfkenin tezahürüdür.

Bazen bulunduğunuz yere ve konumuza düşmanınızın gözünden bakmak gerekir ki bu çoğu vakit sizin gücünüzün sağlamasıdır. Türkiye Cumhuriyetinin bekası, sadece bu ülkede yaşayan insanlar için değil, tüm dünya Müslümanları için vazgeçilmez bir umuttur.

İçeride ya da dışarıda hiç fark etmez, Müslümanlara kin ve düşmanlık besleyen her kim varsa, hiç bir fırsatı kaçırmaksızın her şart ve ortamda saldırısından bir adım bile geri durmuyor. Bu kimi zaman Ezan-ı Muhammediyyeyi aşağılayıp protesto etmek olarak tezahür ediyor, kimi zaman da bu acımasızlıkta Müslümanların katliyle sonuçlanıyor.

En başından beri söylediğimiz şey, bu millete ve bu ümmete hizmet etmektir. Bizim meselemiz kuru bir iktidar ya da makam meselesi değil, ümmete karşı duyulan kinlerinin önündeki tek engel gördükleri Türkiye’nin daha güçlenmesi ve İslam beldelerinin liderliğini sürdürmesi meselesidir.

Şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyorum. Ümmetin başı sağolsun.”

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ