logo

13 Kasım 2016

‘Halkına eziyet eden belediye istemiyoruz’

çarşamba pazarı yıkım copy

Çorum Belediyesi tarafından başka bir bölgeye taşınması gündemde olan Çarşamba Pazarı’nda geçtiğimiz haftalarda belediye ekipleri tarafından başlatılan kazı çalışmaları pazarcı esnafının mevcut alanda tezgah açmaması için devam ediyor.

Mahkeme kararı çıkmadan yapılan kazı çalışmasına Sebzeciler ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Yılmaz ise tepki gösterdi. Pazarcı esnafı ile belediyeyi karşı karşıya getirmek istemediklerini her defasında yineleyen Yılmaz, esnafın mahkeme kararı sonuçlanıncaya kadar Çarşamba Pazarı’nda tezgah açmayı sürdüreceğinin mesajını verdi.

Esnafına ve halkına eziyet eden bir belediye istemediklerini dile getiren Yılmaz, “Pazarcı esnafımız sabahın 5’inde kalkarak tezgahını açmak için pazarın yolunu tutuyor. Sıcakta, soğukta vatandaşlara hizmet eden pazarcı esnafımız bu muameleyi hak etmiyor” dedi.

Çorum halkı başta olmak üzere çevre köy ve ilçelerden gelen vatandaşların Çarşamba Pazarı’nı tercih ettiğini söyleyen Oda Başkanı Erdoğan Yılmaz, pazarda satılan tüm ürünlerin organik ve taze olduğunu bu yüzden Çarşamba Pazarı’nın en çok tercih edilen pazarların başında geldiğini belirtti.

Bu bölgede pazarın olmazsa olmaz olduğunu kaydeden Yılmaz, “Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen belediye hala kazı çalışmalarına devam ediyor. Bizim de kanuni haklarımız var. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar esnafa sıkıntı çıkarmasınlar. Pazarcı esnafı ile belediyeyi karşı karşıya getirmek istemiyoruz” diye konuştu.

Çarşamba Pazarı’ndan 400 esnafın ekmek yediğini hatırlatan Yılmaz, “Çarşamba Pazarı Çorum’un en büyük pazarlarından birisidir. Kapanmasını istemiyoruz. Belediye burada zor kullanarak kaldırmaya çalışıyor. Bizler ise belediyeden anlayış göstermesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ