logo

14 Temmuz 2019

Hastane kantinleri el yakıyor!

Hastane kantininde meyve suyu, bisküvi ve poğaça fiyatları adeta el yakıyor. Alışveriş sonrası kantin kasasına ödedikleri yüksek ücretler karşısında çaresiz kalan vatandaşlar, mecburen satın aldıklarını belirterek, İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayette bulunmaya başladı.

Çorum’un en büyük devlet hastanesi konumunda bulunan ve günde 3 binden fazla hastanın muayene edildiği, yine binlerce hasta yakınının geldiği Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin kantini fahiş fiyatları ile dikkat çekiyor.

Hastane kantininde fahiş fiyatlarla ürün satıldığını dile getiren vatandaşlar, hastanenin kamu kurumu olduğuna dikkat çekerek, “Hasta için buradayız. Refakatçi oluyoruz. Onların bir ihtiyacı olur yada öğleden sonraya kalan tahlillerimiz için alışveriş yapmak zorunda kalıyoruz. Raflardaki fiyatların yüksekliğini görünce şaşırıyoruz. Mecburen almak zorundayız ancak hakkından fazla ödüyoruz. Vatandaşın cebini zorlayan fiyatlar. Market fiyatlarını biliyoruz. Kantini işleten firma sahibine hastane yönetimi neden sesini çıkarmıyor. Sağlık Müdürlüğü neden kantin fiyatlarını denetlemiyor. Standart bir fiyat olması lazım” diye serzenişte bulundular.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ