logo

Hedef tüccarı büyütüp sanayici yapmak!

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, Çevreyolu’nda faaliyet gösteren esnafları ziyaret etti.

Ziyarette, Türk kültüründe ahlakın, disiplinin, dayanışmanın yapı taşı olan esnafın; kendi kar ve zararıyla birlikte, sokağının, mahallesinin, şehrinin, ülkesinin ve milletinin kar ve zararını da hesap ettiğini, ülkesinin ve milletinin kârını, kendi kârının üzerinde gördüğünü vurgulan Ahlatcı, sözlerinin devamında şunları söyledi:

“Biz esnaf ve sanatkârlarımızın ülkemiz için ne kadar önemli olduğunun farkındayız. Esnafı acımasız rekabete ve piyasa şartlarına karşı mutlaka korunması gerektiğine inanıyoruz. Biz istiyoruz ki, memleketimizdeki esnafımızı büyütüp tüccar yapalım. Biz istiyoruz ki, tüccarımızı büyütüp sanayici yapalım. Biz istiyoruz ki, sanayicimizi büyütüp ihracatçı yapalım. Biz istiyoruz ki, ihracatçımız büyüsün dünya devleri arasına yer alsın. İşte bunun için büyümek isteyen, daha çok çalışmak, daha çok üretmek, daha çok istihdam etmek isteyen her esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, iş adamımızın yanındayız.”

Esnaf ve sanatkârları ülkenin kilit taşı, birlik ve beraberliğin çimentosu olarak gördüklerini ifade eden Yusuf Ahlatcı, “Bizim gözümüzde esnaf, hanelerimizin hariçteki üyesidir. Tüm bu çalışmalarda tek bir amacımız vardır; o da esnaf ve sanatkârımızı rahatlatmak, işini daha iyi şekilde yapabilmesini temin etmek, geleceğini daha iyi görebilmesine katkıda bulunmaktır. Çünkü biz sizleri Allah için seviyoruz, erişilmeyen, yardım eli uzatılmayan, hizmet götürülmeyen hiç kimse kalmayacak. Kimsesizlerin kimsesi olma gayretimiz devam edecek” dedi.

Esnafları ziyaretleri esnasında vatandaşlarla da bir araya gelerek sohbet etme imkanı da bulan Ahlatcı “Büyük, güçlü, istikrarlı ve müreffeh Türkiye için 31 Mart’ta Allah’ın izni ve milletimizden alacağımız güçlü destekle hizmet siyasetimizi daha da yükseltecek daha da ileriye taşıyacağız” diye konuştu.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ