logo

‘İthal yüzünden köylü ve üreticilerin beli kırıldı’

 

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, 31 Mart seçim çalışmaları kapsamında Çorum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarette İYİ Parti Çorum İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Koca, Çorum Belediye Meclis üyesi adayları İsmail Yılmaz, Gökhan Günder ve partilileri, Birlik Başkanı Yılmaz Kaya karşıladı.

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, 31 Mart seçim çalışmalarına devam ediyor. Terlemezoğlu, çalışmalar kapsamında Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’ni ziyaret etti. Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Dr. Bilgi Terlemezoğlu, üretimden tüketim toplumuna doğru yol almamızın ana nedenlerinden birisinin tarım ve hayvancılık politikalarındaki yanlışlıklardan kaynaklı olduğunu söyledi.

Terlemezoğlu, tarım alanında yerli tohumun terk edilmesi daha fazla ürün üreterek kar gütme politikası nedeniyle gelinen noktanın içler acısı olduğunu, buna paralel hayvancılık konusunda ise yurt dışından özellikle orta Amerika ve balkanlar ve İran tarafından getirilen hayvanlarla yerli ırkın ve köylünün üreticinin belini kırıldığını ifade etti. Terlemezoğlu, bu olaylara ek olarak köylü insanımızın öz kaynaklarını kullanamaması maliyetlerin yüksek olmasının şehir hayatına yönelmesine neden olduğunu kaydetti.

 

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya da, İYİ Parti Çorum Belediye Başkan adayı Bilgi Terlemezoğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kendisine yerel seçimlerde başarılar diledi.

 

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ