logo

Jandarmadan eğitime anlamlı destek

Çorum İl Jandarma Komutanlığı tarafından sorumluluk bölgesinde bulunan okullarda kütüphane oluşturulması ve mevcut kütüphanelerin kitap sayılarının artırılması amacıyla yapılan çalışmalar doğrultusunda 1.500 adet kitap temin edildi.

Temin edilen kitaplar, ilköğretim ve lise seviyesine göre tasnif edilirken, Çorum merkeze bağlı Türkler Köyü İlkokulu/Ortaokuluna 400 adet, Büyükdüvenci Köyü İlkokulu/Ortaokuluna 436 adet kitap teslim edildi.

Ayrıca 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı için merkeze bağlı Bayat Köyü Şehit Mustafa Solak Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde görevlendirilen Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlisi personelin okul idaresi ve öğrenciler ile yaptığı görüşmeler sonucunda, okulda kütüphane olmadığı ve öğrenciler tarafından kütüphane oluşturulması yönde çalışmalar yapıldığının öğrenilmesi üzerine İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan koordinasyon çerçevesinde kütüphane oluşturulmasına destek sağlanmak maksadıyla 664 adet kitap teslim edildi.

Şehit Mustafa Solak Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesinde oluşturulan kütüphaneye Çorum-Kargı nüfusuna kayıtlı ve 17 Mayıs 2019 tarihinde Trabzon ilinde şehit olan Şehit J. Uzm. Çvş. Eyüp Kapaklıkaya’nın ismi verilerek 1 Kasım 2019 tarihinde şehidin ailesi, İl Jandarma Komutanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden personelin katılımı ile kullanıma açıldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ