logo

27 Şubat 2019

Kafkas Evler’e ‘Kültür Evi’ sözü

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, Çorum Kafkas Kültür Derneğini ziyaret etti.

Kafkas Kültür Derneği Başkanı Hatice Nilüfer Kaya, yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin karşıladığı Şahin, dernek içerisinde bulunan Adige kültürünü yansıtan resimleri ilgiyle inceledi. Başkan adayı Kenan Şahin’e ziyarette, il genel meclisi ve belediye meclis adayları eşlik etti.

Kenan Şahin’in kendini tanıtarak başladığı ziyarette, Çerkes kültürüne olan ilgisini anlatan ve Çerkes arkadaşlarının varlığından söz eden Şahin, çocukluğunda eniştesinin görevi gereği Kırkdilim köyünde yaz aylarında Kur’an okumaya gittiğini orada güzel günler geçirdiğini söyledi.

Kenan Şahin, başkan olması halinde Kafkas Evlerde bulunan park alanı içine Kültür Evi yaptıracağını ve bunun sözünü verdiğini istenirse derneğe bunu taahhüt olarak imzalayacağını ifade etti.

Şahin, sadece Kafkas Derneği değil diğer Hacı Bektaş-i Veli ve benzer kültürel derneklerinde desteklenmesi gerektiğini belirterek, kendisinin inşaat mühendisi olması nedeniyle maliyetleri çok iyi bildiğini, bunları hesap ederek söz verdiklerini kaydetti. Göreve geldiklerinde ciddi bir borç yükünün altına gireceklerini, hem borç ödeyip hem de bu söyledikleri projeleri 5 yıl içinde gerçekleştireceklerini ifade etti.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ