logo

09 Nisan 2019

Komisyon üyeleri belli oldu

Belediye Meclisi’nin bugün gerçekleştirilen ilk toplantısında komisyonlar için üye seçimleri yapıldı.

BAŞKAN VEKİLLERİ VE KATİPLER

Meclis üyeleri, ilk oturumunda organ seçimlerini yaptı. Kapalı oy açık tasnifle yapılan seçimlerde Belediye Meclisi Başkan Vekili İsmail Bölükbaş, 2. Meclis Başkan Vekili Ertuğrul Eren, Katip üyeler Bilal Selman Özünel ve Semra Akyüz Akdağ’dan oluştu.

ENCÜMEN ÜYELERİ

Belediye Encümen üyeliklerine Suat Aydoğan, Ubeydullah Ahıskalı ve Ertuğrul Eren seçildi.

PLAN VE BÜTÇE

Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine Lemzi Çöplü, Muhammet Murat Kılıçlı, Reha Kip (AK Parti) Nazik Bulut ve Rüştü Çağlar (CHP) seçildi.

İMAR KOMİSYONU

İmar Komisyonu üyeliklerine Ünsal Yeter, Muhammet Fatih Temur, Osman Fatih Gümüş (AK Parti) Didem Semiz Tokgöz ve Eren Atlas (CHP) seçildi.

TARİFE KOMİSYONU

Tarife Komisyonu üyeliklerine Reşit Keleş, Semra Akyüz Akdağ, Cevdet Yalçınkaya (AK Parti) Uğur Soyocak ve Hüseyin Gazi Uysal (CHP) seçildi.

DİĞER ORGAN SEÇİMLERİ

Denetim Komisyonu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyete üye, Milli Müdafaa Mükellefiyeti Komisyonuna üye, Defterdarlık Gelir Müdürlüğü Satış Komisyonuna üye, Tarihi Kentler Birliği Meclisi’ne üye, Çorum Belediyeler Çevre Birliği üye seçimleri de gerçekleştirildi.

BAŞKAN YARDIMCILARININ MAAŞI

Belediye Başkan Yardımcılarının maaşı Başkanın maaşının üçte ikisi olarak belirlendi. Avrupa Birliği’nin Akıllı Şehirler Projesi için yapılacak çalışmalarda Başkana yetki verildi. Belediye Meclisi toplantılarının sesli ve görüntülü kaydedilmesi kararlaştırıldı.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ