Erhan ERAY


BBP SADECE CUMHUR İTTİFAKI'NIN DEĞİL MİLLETİN VİCDANIDIR

Merhum Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun ''Birlikte rahmet vardır'' diyerek kurduğu Büyük Birlik Partisi, o günden bugüne aldığı düşük oy oranının tam aksine Türk Siyaseti'nin belirleyici unsuru olmuştur.


Şehit Yazıcıoğlu'nun milli, ilkeli ve inançlı duruşu 28 Şubat sürecindeki tavrı milletin gönlünde iktidar olmuş fakat gönül iktidarlığı sandığa yansımamıştır.

''Namlusunu millete çeviren tanka selam durmam'' diyerek,  o zorlu dönemde milletin hissiyatına tercüman olmuş tek liderdir. Hatta dönemin RP-DYP iktidarı bu yiğit haykırıştan moral bulmuştur.

Yine ANAP-BBP seçim koalisyonunda yer almasına rağmen ''Biz kendimize Müslümanların iktidarını engelledi dedirtmeyiz'' diyerek, milletin iradesine saygı göstermiş, ANAP-DSP Hükümeti yerine RP-DYP iktidarının oluşmasını sağlamıştır. Bir bağlamda bu tavrı ile Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasette önünü açmıştır.

Fethullahçı yapıyı ilk deşifre eden de Merhum Yazıcıoğlu' dur. Şehit Yazıcıoğlu sonrası şuan ki genel başkan olan sayın Mustafa Desteci de Muhsun-i Tavrı devam ettirmiştir. Partisinin FETÖ tarafından ele geçirilmesinin önünü kesmiştir.

Milli bir duruşla kurucusundan emanet aldığı partisini çizgisinden taviz vermeden bugüne dek getirmiş, Cumhur İttifakı içerisinde iktidar ortağı yapmıştır.

Siyasetin kutuplaşmaya başladığı Türkiye'de, Cumhur İttifakı'nın ortağı olarak, karşı cephede yer alan Millet İttifakı'nın genel başkanlarıyla görüşmeler yapmış, siyasetin tüm aktörleriyle milli mecraya çekilmesinde emeği büyüktür.

Bir yandan Millet İttifakı'nı milli konularda duyarlılığa davet ederken diğer yanda mensubu olduğu Cumhur İttifakı'nın yanlış politikalarını vicdani bir sorumlulukla, çekinmeksizin dille getirmiştir.

Teşkilatlar konusunda örgütlenme üst düzeydedir. BBP'den siyasete damga vuracak İl Başkanları mevcuttur.

Çorum, Kütahya, İstanbul, Ankara ve Düzce İl Başkanlarını siyasette farklı görevlerde göreceğiz gibi. Bu tür İl Başkanları Cumhur İttifakı içerisinde meclise taşınmalı.

Yeter ki bu İl Başkanları FETÖ'cü sevgilisi olan, PKK'nın gelir kaynağı uyuşturucu ticareti  yapan insanlarla (bilerek yapmıyorlar), hırsızlıktan sabıkası olanlarla  iş yapmasın, bu insanlara iş vererek bunların güçlenmesini sağlamasın.

FETÖ'nün, PKK'nın, hırsızın, arsızın düşmanı olan Merhum Yazıcıoğlu'nun ruhunu incitmesin.

En hassas konu bu çünkü.

Zira geçmişte bilen bilir  siyasi cevher diye nitelenen bir sürü BBP'li insan bu tür iyi niyetlerinin karşılığını siyasetten çekilmek zorunda kalmakla ödediler.

Sözün özü, BBP aldığı oyun aksine milletin gönlünün iktidarıdır. Sadece Cumhur İttifakı’nın değil milletin vicdanıdır.