logo

26 Eylül 2019

 Mert: AKP’nin yeni binası imara aykırı

İYİ Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Hidayet Mert, AK Parti İl Başkanlığı için Maliye Sokak’ta inşası devam eden yeni binanın imara aykırı bir şekilde yapıldığını savundu.

Mert, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Nerede bir adaletsizlik var ise orada Adalet ve Kalkınma Partisi var” diyerek, Çorum AK Parti yetkililerine yüklendi.

“Artık kıyakçılığı bırakın, artık keseri hep kendinize vurmayı bırakın” diye konuşan Emre Hidayet Met, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Gün geçmiyor ki adınız adaletsizlikle, yolsuzlukla anılıyor. Geçtiğimiz günlerde AKP İl Başkanlığının kullanmakta olduğu AKP il binasının küçük ve yetersiz geldiği noktasında parti binalarına önü açık ferah ve refah bir yer arayışlarına girdiler. Ama baktılar kendi şatafatlarına uygun bir yer olmayınca kafalarına göre imar izni uygulama ve isteklerine göre bir görkemli bina oluşturmak için Çorum ili merkez ilçesi Yavruturna Mahallesi ada 1163, parsel 3’de ki inşaatı gözlerine kestirdiler ve mal sahibi ile anlaştılar. Ama baktılar arsanın m2 alanı 189 m2 ve bu arsaya 130 m2 oturumlu inşaat oturuyor.

Bodrum kat +giriş + 3 kat imar plan uygulaması ve inşaat alanı toplam 650 m2 olması gerekirken yapı denetimcileri ve belediye yetkililerini suspus ettiren AKP yönetimi arsa alanın hepsine binanın yapılmasını ve artı olarak bodrum kat +giriş +5 kat plan uygulaması yapılarak inşaat alanın 650 m2 olması gerekirken inşaat alanını 650 m2’den 1323 m2 çıkartılması için mal sahibi ile anlaşıp kafalarına göre saraycık yaptırıyorlar. Bunlar milleti gözü kör, kulağı sağır, aklı noksan sanıyor. Lafa geldiği zaman adalet için varız diyorlar ve tüm adaletsizliği elden bırakmıyorlar. Biz onlara ‘kardeşim memleket umurunuzda değil, sizin tek gayeniz kalkınma’ dediğimiz zamanda sinirleniyorlar.

İmara aykırı yapılan binaya belediye kanun gereği ruhsat veremez. Ayrıca kaçak yapı olan bina belediye tarafından yıkılmak zorundadır. İYİ Parti yönetimi olarak bu konuyu yargıya taşıyacağız. AKP’nin Çorum’da yapmış olduğu kaçak yapının bir an önce durdurulması için gereken çalışmalarımızı yapıp yapılan yanlışların düzeltilmesi için tüm mercilere başvurumuzu yapacağız.”

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ