logo

Esnaf ve protokol kandil duasında buluştu

Çorum’da Dikiciler ve Kunduracılar Odası tarafından Ahilik kültürünün bir parçası olan ‘kandil duası’ geleneği devam ediyor.

Her kandilde olduğu gibi bu gece idrak edeceğimiz Miraç Kandili’nde de bir araya gelen arasta esnafı ile protokol mensupları birlik ve beraberlik, helal, bereketli ve bol kazanç için dua etti.

Kandil duasına Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ÇESOB Başkanı Recep Gür, 32 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Eker, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi yöneticileri, Oda Başkanları, Dikiciler ve Kunduracılar Odası Yönetim Kurulu üyeleri ile çok sayıda arasta esnafı katıldı.

Duada Yüce Allah’tan bol rızıklar dileyen ÇESOB Başkanı Recep Gür, “Bugün her kandilde olduğu gibi yine bir araya gelmenin, birlik ve beraberlik için dua etmenin hazzını hep birlikte yaşıyoruz. Allah her gün kazasız, belasız bol ve bereketli kazançlar nasip etsin. Duamıza katılan Sayın Valimize, Milletvekilimize, Belediye Başkanımıza, oda başkanlarımıza ve arasta esnafına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ise, Çorum’un çehresini değiştirecek olan Arasta Restorasyon Projesi’nde muvafakat imzalarının alınmaya devam ettiğini belirterek, herkesin elini çabuk tutması gerektiğini söyledi.

Arasta Sağlıklaştırma Projesi’nde sona gelindiğini hatırlatan Ceylan, projenin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacağını kaydetti.

Arasta Sağlıklaştırma Projesi’nin şehircilik anlamında Çorum’u kentsel dönüşümde ileri seviyeye taşıyacağını, turizmi ve esnafı destekleyecek tarihi bir proje olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da, projede kimseyi mağdur etmeyeceklerinin altını çizdi.

Yapılan konuşma ve duanın ardından Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili, MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan ve Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, arasta esnafını ziyaret ederek, esnafa hayırlı işler ve bol kazançlar dilediler.

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ