logo

Şahin: 8 Mart, sosyal uyanışın miladıdır

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde partili kadınları yemekte buluşturdu.

Altınkaya Arena’da gerçekleştirilen programa MHP İl Başkanı Arslan Kaynar’ın yanı sıra MHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, Kadın Kolları Başkanı Fatma Sever, İl Genel ve Belediye Meclis üyesi adayları ile ilçe belediye başkan adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin’in yapmış olduğu çalışmalar slayt eşliğinde gösterildi.

Yemekte bir konuşma yapan MHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Şahin, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü; ihlali imkânsız bir hakkı muhafaza, aşama aşama büyüyen bir mücadele azmini müdafaa, hepsinden önemlisi insan olmaktan kaynaklanan kazanımların muasır ve muazzez seviyelere taşınma iradesini simgelemektedir” dedi.

Aynı zamanda 8 Mart’ın dalga dalga yayılarak küresel boyuta ulaşmış bir farkındalığın, eşitlik bilincinin ve sosyal uyanışın da miladı olduğunu ifade eden Şahin, daha sonra sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Toplumsal huzur ve barışın önşartı ayrımcılığın reddi, cinsiyetçi saplantının dışlanarak kenara itilmesidir.

Bu sağlanmadan kadınları sadece belirli gün ve haftalarda hatırlamak yerinde ve yeterli olmayacağı gibi, doğru da sayılamayacaktır.

Kadınlık onurunu, insanlığın onuru mertebesinde görmeden atılacak hiçbir adım amaç ve hedefine ulaşamayacaktır.

Kadın haklarının, en tabii insan hakkı olduğu gerçeğini kabullenmeden söylenecek her söz boşluğa düşecek, her teklif anlamsız kalacaktır.

Demokratik kültürdeki aşınmalar, temel hak ve özgürlüklerdeki kayıplar elbette kadınlara da olumsuz yansımaktadır.

Hoşgörü ve tahammül zeminindeki çatlaklıklarla beraber, adalet ve ahlak ilkelerindeki geniş ve önlemez kırılmalar şiddet ve cinayetlerin önünü açmaktadır.

Bugünkü zaman zarfında lise çağlarındaki evlatlarımız bile korkunç saldırılara uğramakta; taciz ve tecavüz haberleri akıllara durgunluk veren seviyelere çıkmaktadır.

Kadınlara yönelmiş şiddet durmadan, masumları katledenlerin ürediği bataklık kurutulmadan medeniyet ve gelişmişlikten bahsetmek kara mizah olmasının yanı sıra insan aklıyla alay etmektir.

Şu yalın gerçeği unutmayalım ki, kadın aile ve toplumsal ilişkilerin direği, nirengi noktasıdır.

Bilimden sanata, spordan edebiyata, siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında kadınların tam manasıyla izi görülüp sesi duyulacaksa önce şiddetle mücadele etmek asıl ve öncelikli olmalıdır.

Kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir.

Kadınsız toplum, kadınsız aile, kısacası kadınsız insan ve insanlık düşünülemeyecektir. Kahraman ve fedakâr Türk kadının hak ettiği yerlerde olması, layık olduğu sosyal, siyasal ve ekonomik sıçramalar yaşaması bizim tehir edemeyeceğimiz bir gayedir.

Belediye Başkanlığı görevi siz değerli halkımız tarafından bize layık görülürse belediyemizin imkânları dâhilinde siz değerli kadınların emrinde ve görüşlerinde olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Kadınlarımıza istihdam sağlamak bizim öncelikli vazifemiz olacaktır. Kendi ayakları üzerinde duran kadınlar toplumun psikolojisini düzeltecek kaliteli nesillerimizin yetişmesine öncülük edeceklerdir.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde nerede yaşarsa yaşasın ülkemizin tüm hanımefendilerine en iyi dileklerimi sunuyorum.

Aziz şehitlerimizin muhterem annelerine en derin hürmetlerimi bildiriyor, şiddet ve cinayete kurban giden tüm kızlarımızı ve kadınlarımızı rahmetle anıyorum.”

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ