logo

05 Aralık 2019

‘Soyadımızı kullanmasın!’

15 Temmuz şehidi hemşehrimiz Erol Olçok’un eski eşi Nihal Olçok’un kendi soyadları ile yaptığı siyasi paylaşım ve yorumları Olçok ailesini rahatsız etti.

Olçok ailesi bir açıklama yaparak, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimde oğluyla birlikte şehit olan hemşehrimiz Erol Olçok’un eski eşi Nihal Olçok’un görüşlerinin kendisinin düşüncelerini yansıttığı Olçok ailesi tarafından benimsenmediği bildirildi.

Nihal Olçok’un eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Kurucular Kurulu’nda olacağı iddiasının ardından Olçok Ailesi bir açıklama yaptı. Açıklamada, hain FETÖ darbe girişiminde şehit olan Erol Olçok’un Nihal Olçok ile 2013’te anlaşmalı boşandığı belirtilerek,”Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır. Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir” denildi.

Habertürk’ün haberine göre, açıklama şöyle: “Nihal Hanım, 30 Kasım 2016’ya kadar kendi kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanmıştır. Söz konusu tarihten itibaren mahkeme kararıyla tekrar Olçok soyadını kullanmaya başlamıştır. Olçok ailesi bu mahkeme kararına, Cahar Şamil ve Emir Dursun’un manevi zarar görmemesi adına bugüne kadar herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Ancak Nihal Süleymanoğlu’nun kamuoyuyla paylaştığı kimi sözlü ve yazılı beyanları, bu açıklamayı gerekli kılmıştır.

Bu beyanlar, Olçok ailesi tarafından tasvip edilmemekte olup Olçok ailesini bağlamamakta ve şehit Erol Olçok’un
hayattayken benimsediği değer ve ilkelerle ters düşmektedir. Söz konusu beyanlar, sadece Nihal Hanım’ın şahsi görüşlerinden ibarettir. Kamuoyundan bu hassasiyeti dikkate almalarını istirham ederiz. Nihal Hanım, kızlık soyadı olan Süleymanoğlu’nu kullanarak şahsi görüşlerini ifade edebilir. Olçok ailesi olarak, Nihal Hanım’ın Olçok soyadını kullanmasına rıza göstermediğimizi kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ