logo

Stadın parası belediyenin kasasına ne zaman girecek?

Çorum Belediyesi tarafından çevre yolunda yapımı tamamlanan şehir stadyumu ile İskilip yolu üzerinde bulunan ve yapımı halen devam eden spor salonunun Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devrinin ne zaman gerçekleşeceği kamuoyunda şimdiden merak konusu olmaya başladı.

31 Mart yerel seçimleri sonucu Çorum Belediye Başkanı seçilen Dr. Halil İbrahim Aşgın, seçimden önce her fırsatta Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yakın arkadaş olduğunu ve Kasapoğlu’nun stadın devri için kendisine “Belediye Başkanı seçil, o iş kolay” dediğini ifade ediyordu. Bizde şimdi soruyoruz. Bu devir ne zaman gerçekleşecek? Bu para belediyenin kasasına ne zaman girecek?

Bilindiği üzere Çorum Belediyesi’nin borcu yüzbinlerce milyon TL’lerle ifade ediliyor ve şuan devam eden yatırımlar bile zor güç ilerliyor. Belediyenin ve Başkan Aşgın’ın rahat nefes alması için bu devrin biran önce gerçekleşmesi gerekiyor, yoksa Başkan Aşgın’ı zor günler bekliyor olacak.

Çorum Belediyesi’nin bütçesinden yapılan spor yatırımı harcamalarının toplam maliyetinin 200 milyon TL civarında olduğu tahmin edilirken, bu paranın belediyenin kasasına biran önce girmesi durumunda Başkan Aşgın’ın da Çorum halkına vaat ettiği 32 projesinden bazılarını hayata geçirmesi için can suyu olacağı dile getiriliyor.

Dün Bakan Kasapoğlu’nu makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’ın ziyarette bu konuyu gündeme getirip getirmediği bilinmiyor ancak Kasapoğlu’nun önümüzdeki günlerde Çorum’a teşekkür ziyaretinde bulunacağı öğrenildi. Çorum halkı ise, şehrimizi ziyaretinde kendisinden müjdeli haberler duymayı dört gözle bekliyor.

Çorum Post

Etiketler: » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ