logo

26 Şubat 2019

‘Tarım ve hayvancılıkta kan kaybediyoruz’

İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, oda başkanlığına yeniden seçilen Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Ziyaret sırasında konuşan İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu, tarım ve hayvancılığın bir ilde, bir ilçede, bir köyde lokomotif olduğunu söyledi. Terlemezoğlu, ziraatı, tarım ve hayvancılığı canlı tutmanın çok önemli olduğunu ifade etti.

Terlemezoğlu, Çorum’un nüfusu artarken, sorunlarında da artışlar yaşandığını dile getirdi. Terlemezoğlu, Çorum’un verilen göçler neticesinde nüfus olarak da küçüldüğünü belirtti.

Bilgi Terlemezoğlu, tarımda yaşanan en büyük sorunun tecrübe sorunu olduğunu kaydetti. Terlemezoğlu, sermaye olarak küçük yatırımcıları, esnafı, köylüyü canlı tutmanın önemli olduğunun altını çizerken, Çorum’un tarım ve hayvancılık alanında kan kaybettiğini sözlerine ekledi.

Çorum Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan da, İYİ Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Bilgi Terlemezoğlu’na ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

ESNAFA HAYIRLI İŞLER DİLEDİLER

Ziraat Odası ziyaretinin ardından Terlemezoğlu, İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Koca, İl Genel Meclis Üyesi Adayı Mustafa Karabıyık ve Belediye Meclis Üyesi Adayı İsmail Yılmaz ile birlikte Kuyumcular Arastası ve Gazi Caddesinde faaliyet gösteren esnaflara hayırlı işler ve bol kazançlar diledi.

Etiketler: » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ