logo

13 Haziran 2017

Uğurludağ’ın çehresi değişecek

Uğurludağ Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi arasında Kentsel Dönüşüm protokolü imzalandı.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’ın katkılarıyla Uğurludağ ilçesinin çehresini değiştirip yaşam kalitesini artıracak bir proje için imzalar atıldı. Uğurludağ Belediyesi ve Toplu Konut İdaresi arasında Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde hazırlanan protokol imzalandı. İmza törenine projeye büyük katkılar sağlayan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Kaymakamı Emre Dündar, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, İlçe Başkanı Yakup Torun, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve parti yöneticileri katıldı.

Törende konuşan AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, projenin Uğurludağ’a kazandırılması hususunda Belediye Başkanı Remzi Torun’u tebrik ederken, Uğurludağ’ın yetiştirdiği bir isim olan TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca’ya katkılarından dolayı teşekkür etti.

Projenin Uğurludağ’ın gelişimine önemli katkı sağlayacağına inandığını söyleyen Karadağ, Uğurludağ’ın geçmişteki durumundan bahsederken, AK Parti hükümetleriyle birlikte bir değişimin yaşandığını hatırlattı. Remzi Torun’un da değişimi taçlandırdığını belirten Karadağ, Uğurludağ’ı kent görünümüne kavuşturacak ve çehresini değiştirecek projenin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Belediye Başkanı Remzi Torun da proje hakkında bilgiler verdi. 13 dükkan ve 24 daireden oluşacak projede ayrıca Saat Kulesi, kent meydan yapımının da yer alacağını anlatan Başkan Torun, projenin bu sene ihale edileceğini ve ihale aşamasından sonra da kazmanın vurulacağını kaydetti.

TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca ise, protokolün ardından proje dairesinin onayından sonra da 2 ay içerisinde ihalesinin yapılabileceğini açıkladı. Karaca, 3 ay içerisinde de projeye kazmanın vurulacağını dile getirdi.

Konuşmaların ardından Başkan Torun ve Daire Başkanı Karaca, projeyi görüntülü bir şekilde anlattılar.

UĞURLUDAĞ’A SOSYAL TESİS

Uğurludağ Belediyesi tarafından yapılan Mert Tepesi Sosyal Tesisleri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

İlçe Teşkilatının iftar programına katılmak üzere Uğurludağ’a giden AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Belediye’yi de ziyaret ederek Başkan Remzi Torun’dan bilgiler aldı. Karadağ, daha sonra da Belediye tarafından yaptırılan ve ilçede özellikle de misafirlerin ağırlanması noktasında önemli bir eksikliği giderecek olan Mert Tepesi Sosyal Tesislerin açılışını yaptı.

Açılış törenine Kaymakamı Emre Dündar, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, İlçe Başkanı Yakup Torun, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya ve parti yöneticileri katıldı.

Karadağ, tesislerin ilçeye kazandırılmasından dolayı Belediye Başkanı Remzi Torun’u tebrik ederken, Torun da İl Başkanı Karadağ’a her zaman ve her konuda kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti.

UĞURLUDAĞ HALKI ‘VEFA’ İFTARINDA BULUŞTU

AK Parti Uğurludağ Teşkilatı tarafından iftar programı düzenlendi. İlçe Başkanlığının organize ettiği iftara AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Uğurludağ Kaymakamı Emre Dündar, Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun, TOKİ Finansman Daire Başkanı Ayhan Karaca, İlçe Başkanı Yakup Torun, eski belediye başkanları Mehmet Kiday, Ali Osman Bici, İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, AK Parti İl Başkan Yardımcıları, yönetim kurulu üyeleri ile Uğurludağ ilçe teşkilatı mensupları ve çok sayıda partili katıldı.

İftar programında ilk olarak Uğurludağ Belediye Başkanı Remzi Torun bir konuşma yaptı. İftarın organize edilmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Torun, programı onurlandıran ve her konuda yanlarında olan AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ’a da şükranlarını sunduğunu dile getirdi.

İl Başkanı Mehmet Karadağ da, Müslüman ülkelerinde yaşanan sıkıntılara değinerek, yaşanan sıkıntıların aksine Türkiye’de refah ve huzur ikliminin bulunduğunu ifade etti. Bu havanın devam etmesini temenni eden İl Başkanı Karadağ, Uğurludağ İlçe Teşkilatı tarafından organize edilen vefa iftarından dolayı ilçe başkanı ve teşkilat mensuplarını tebrik ederken, katılanlara da teşekkür etti. Karadağ, Uğurludağ’da birliği bütünlüğü sağlayan Belediye Başkanı Remzi Torun’u da tebrik etti.

İftar programında İl Başkanı Karadağ, eski Belediye Başkanları Mehmet Kiday ve Ali Osman Bici başta olmak üzere ilçe halkıyla da görüşerek, hem hal-hatır sordu, hem de sorunlarını dinledi.

Etiketler: » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ